שחזורים אסתטיים ישירים אחוריים והבטחת נקודת המגע

You are here:ראשי»קורסים והשתלמויות»קורס יחיד»שחזורים אסתטיים ישירים אחוריים והבטחת נקודת המגע

שחזורים אחוריים ישירים אסתטיים מציבים בפני רופא השיניים שורה של אתגרים - החל מבחירת חומר השחזור (קומפוזיט לעומת גלאס יונומר), המשך בהיבטים טכניים של התאמה אנטומית ויצירת נקודת מגע, וכלה ביכולת לבניית שחזור יציב ופונקציונלי לטווח ארוך. 

סדנה מעשית זו תבחן את האתגר בהיבטים התיאורטיים והמעשיים, תוך הגדרת פרוטוקולים מומלצים לשימוש בכלים וחומרים שיבטיחו השגת נקודת מגע מיטבית ושרידות של השחזור לאורך זמן.

הנושאים הנלמדים:

שחזורים אחוריים בגוון השן הפכו לפתרון קליני נפוץ, ולסטנדרט הטיפולי העיקרי, עם דחיקתו של האמלגם מחוץ לסל האפשרויות. כשבפנינו שתי חלופות עיקריות לשחזור ישיר - חומרי שחזור מרוכבים (קומפוזיטים) מחד, וגלאס יונומרים מאידך - אנו צריכים לבצע בחירה מושכלת של החומר המתאים למקרה הקליני.

כמו לכל חומר דנטלי, גם לחומרים מרוכבים וגם לגלאס יונומרים יש יתרונות וחסרונות שאנו צריכים להיות מודעים אליהם, כמו גם טכניקות ביצוע שנועדו להבטיח את הצלחת הטיפול.

בסדנה זו נדון בנושאים הקשורים לשימוש הקליני בשחזורים אחוריים בגוון השן: בחירת החומר לשחזור, סוגי קישור ואדהזיה, אופן השימוש בחומרי הקישור, בעיות ופתרונות. נתמודד עם האתגרים הכרוכים בטיפול - מהבטחת המשכיות ושלמות של השחזור באזור החניכי, להתאמה אנטומית והתאמת גובה, ועד להשגת נקודת מגע הולמת בין השיניים. נסקור את אופן השימוש בחומרים, יתרונות וחסרונות, בחירת גוון, ונתרגל ביצוע שחזורים בשיניים אחוריות תוך שימוש ב-Sectional matrix.

מועד הקורס הקרוב

ראשון, 25 אפריל 2021

תחומים רלוונטיים

שיקום הפה, רפואת שיניים משמרת, רפואת שיניים אסתטית, רפואת שיניים לילדים

אוכלוסיית יעד

רופ"ש כלליים

מבנה הקורס

קורס תיאורטי ומעשי - מפגש יחיד בן 4 שעות.

הרצאה פרונטלית, הדגמה ותרגול על מודלים תחת הדרכה.

מועדי המפגשים

25/04/2021

מיקום

רח' קויפמן 4 תל אביב

זקוק לעוד פרטים?
אנחנו לשרותך 03-7979600

רוצים ללמוד ומתלבטים מה? צרו איתנו קשר - נשמח לעזור