קורסים והשתלמויות

קורסים והשתלמויות

תאריך

-

השתלות נתמכות-לייזר

חמישי, 12 ספטמבר 2019
טכנולוגיות לייזר הולכות ומשתכללות בשנים האחרונות, והפכו לחלק אינטגרלי מביצוע שתלים דנטליים ומפרוצדורות תומכות-שתלים. לייזר בשני אורכי גל מאפשר כיום ביצוע זעיר-פולשני של פרוצדורות כירורגיות, תוך מניעת הצורך בפרוצדורות מורכבות לפני ההשתלה, השגת החלמה מהירה יותר, קיצור זמן הטיפול וקבלת תוצאות משופרות. הקורס, בן יומיים, כולל הרצאות, דיונים, ביצוע ניתוח השתלה במתרפא באמצעות לייזר, תחת מיקרוסקופ דנטלי, ובחינת מקרים במגוון…

ציפויי קומפוזיט קדמיים

חמישי, 12 ספטמבר 2019
חומרים מתקדמים וטכניקות חדשניות לביצוע יעיל של ציפויי קומפוזיט אסתטיים – מאפשרים לתת מענה לדרישות האסתטיות הגבוהות של מתרפאים, כמו גם לצורך בטיפול זעיר-פולשני המשמר חומר שן בריא.סדנה מעשית זו תסקור את הפתרונות הישירים והבלתי-ישירים לביצוע ציפויים קדמיים (למינטים / ונירים), את היתרונות והחסרונות של השיטות השונות ואת הגישה הנכונה לבחירת מקרה, ותתמקד בביצוע ישיר של ציפויים קדמיים בשיטת Injection…
​מיקרו-כירורגיה אנדודונטלית היא תחום ההולך ומתבסס כפתרון לאתגרים אנדודונטיים ואנדו-פריו, בזכות שיפורים בחומרים, במכשור ובטכניקות ביצוע.בסדנה עיונית ומעשית זו, ד"ר גורני יסקור את האפשרויות לטיפול ויציג פרוטוקוליים קליניים עדכניים לכירורגיה אנדודונטלית. תרגול מעשי יבוצע על מודלים מתקדמים, בסיוע מיקרוסקופים קליניים ומכשור חדשני.

הכנת ציפויי חרסינה קדמיים

רביעי, 18 ספטמבר 2019
ציפויים קדמיים הופכים לכלי שיקומי נפוץ, בזכות פיתוחים של חומרי שחזור ודבקים מתקדמים, כמו גם בזכות יכולתם לתת פתרון אסתטי מצוין תוך שמירה על חומר שן בריא. בסדנה זו נדון בפרוטוקולים עדכניים להכנת שיניים לציפויים קדמיים, תוך דיון בבחירת המקרה, בחירת חומרים, טכניקות השחזה והדבקה. תרגול יתבצע במעבדת פנטום מתקדמת.
השימוש הזעיר-פולשני במילואות (overlays) - פתרונות שיקומיים מודבקים, כחלופה מתקדמת לשחזורים מיידיים - דורש בחירת מקרה נכונה, שליטה בטכניקת הביצוע במרפאה, בתכנון מעבדתי מדויק של השחזור ושליטה בהדבקתו בפה המתרפא. סדנה זו תדון בפרוטוקולים עדכניים לשימוש במילואות, ויתבצע תרגול על מודלים מתקדמים.
קיימים חילוקי דעות רבים באשר לצורך בשימוש ביתדות לשיקום שיניים לאחר טיפול שורש, בעיקר כאשר מדובר באזור האסתטי. סדנה זו תדון בחלופות השונות לשיקום כותרת שן קדמית לאחר טיפול שורש, תציג פרוטוקול עדכני לשימוש בפייבר-פוסט למטרה זו. יבוצע תרגול על מודלים מתקדמים, לשליטה בטכניקה.

Master MTA

רביעי, 18 ספטמבר 2019
MTA הופך לחומר בחירה נפוץ בשימושים שונים ברפואת שיניים - החל מטיפול בשגיאות יאטרוגניות כגון פרפורציות, המשך באפקסיפיקציה וכלה בכירורגיה אפיקלית (קיטוע חוד השורש). עם זאת, השימוש ב-MTA אינו אינטואיטיבי, ודורש היכרות עם החומר, אופן הכנתו, דרך השימוש בו וההיעזרות בכלי-עזר חיוניים להצלחת הטיפול. קורס עיוני ומעשי זה יסקור את תחום הטיפול עם MTA ויציג גישות קליניות למגוון השימושים בו,…

שיקום מוברג על-גבי שתלים

שישי, 20 ספטמבר 2019
סדנה מתקדמת לטכנאי שיניים, העוסקת בתכנון השיקום בשילוב חומרים מרוכבים, חרסינה, חרסינה בדחיסה, ובניית חניכיים מחומרים היברידיים.

נקודת מגע - המתכון להצלחה

שישי, 25 אוקטובר 2019
שחזורים אחוריים בצבע השן מציבים אתגר בפני רופא השיניים בכמה תחומים - החל מבחירת חומר השחזור, המשך בהיבטים טכניים של התאמה אנטומית ויצירת נקודת מגע, וכלה ביכולת לבניית שחזור יציב ופונקציונלי לטווח ארוך. סדנה מעשית זו תתמקד בביצוע אפקטיבי של שחזורי גלאס יונומר, השגת נקודת מגע מיטבית והבטחת חוזק השחזור לאורך זמן.
במרוצת השנים, רפואת השיניים שינתה את פניה מרפואת שיניים פונקציונלית לרפואת שיניים אסתטית - המראה האסתטי מהווה שיקול מכריע עבור מתרפאים כיום, והציפייה שלהם היא שהטיפול הדנטלי ישפר את מראם החיצוני והרגשתם הפנימית. מתרפאים רבים מגיעים לרופא השיניים לאחר שהתייעצו עם מכריהם, עם רופאים נוספים, לאחר סקר מקיף באינטרנט, ולאחר שגיבשו דעה ברורה בנוגע לטיפול הספציפי לו הם זקוקים. בהתאם…
עמוד 1 מתוך 5