קורסים והשתלמויות

קורסים והשתלמויות

תאריך

-
קורס זה מציג ודן במגוון ההיבטים האורתודונטיים הרלוונטיים לרופא השיניים הכללי המטפל בילדים - היבטים של התפתחות וגדילה, הפרעות סגר, התפתחות בעיות אורתודונטיות מוקדמות, טיפול בהרגלים מזיקים, שמירת מקום במצב של חסר שיניים, ועוד. הקורס דן בנושאים אלו הן מההיבטים התיאורטיים והן בהשלכות המעשיות הקליניות של התחומים השונים, וכיצד אופן הטיפול בילדים נגזר מכך.
סדנת "עבודת שורשים" מתמקדת ביישום המעשי של עקרונות האנדודונטיה המודרנית. נדון במטרות העיקריות בביצוע טיפול שורש ראשוני ונלמד על מכשור רוטטורי עדכני. נבין ונתרגל טיפול שורש מלא, מפתיחת התעלה, לניקוי ועד לאיטום תלת-ממדי. הסדנה כוללת הרצאה והתנסות מעשית בכל אחד משלבי הביצוע במעבדת פנטום מתקדמת.
חיוד השורש (אפקסיפיקציה) הוא הליך מורכב, הדורש ידע וטכניקת עבודה ברמה גבוהה. קורס עיוני ומעשי זה נועד להקנות ידע תיאורטי (לאבחנה ובחירת מקרה), כמו גם כלים מעשיים לאפקסיפיקציה או אפקסוגנזיס, כגון הנחת MTA וטכניקות לביצוע דחיסה חמה.

האנדודונטיה של העתיד

רביעי, 4 ספטמבר 2019
הדרישות הבסיסיות של טיפולי השורש - עיצוב מכאני של התעלות, ניקוי וחיטוי, תוך שימור חומר שן בריא - ידועות כבר שנים רבות.עם זאת, קיימות מגבלות רבות המפריעות לנו ליישם דרישות אלו כדי לשפר את אחוזי ההצלחה של טיפולי השורש - החל מהיכרות עם אנטומיית תעלות השורש, המשך במגבלות של המכשור המקובל להכנת תעלות השורש (חוסר אפשרות להתאמה אנטומית, דחיסת debris…

השתלות נתמכות-לייזר

חמישי, 12 ספטמבר 2019
טכנולוגיות לייזר הולכות ומשתכללות בשנים האחרונות, והפכו לחלק אינטגרלי מביצוע שתלים דנטליים ומפרוצדורות תומכות-שתלים. לייזר בשני אורכי גל מאפשר כיום ביצוע זעיר-פולשני של פרוצדורות כירורגיות, תוך מניעת הצורך בפרוצדורות מורכבות לפני ההשתלה, השגת החלמה מהירה יותר, קיצור זמן הטיפול וקבלת תוצאות משופרות. הקורס, בן יומיים, כולל הרצאות, דיונים, ביצוע ניתוח השתלה במתרפא באמצעות לייזר, תחת מיקרוסקופ דנטלי, ובחינת מקרים במגוון…

ציפויי קומפוזיט קדמיים

חמישי, 12 ספטמבר 2019
חומרים מתקדמים וטכניקות חדשניות לביצוע יעיל של ציפויי קומפוזיט אסתטיים – מאפשרים לתת מענה לדרישות האסתטיות הגבוהות של מתרפאים, כמו גם לצורך בטיפול זעיר-פולשני המשמר חומר שן בריא.סדנה מעשית זו תסקור את הפתרונות הישירים והבלתי-ישירים לביצוע ציפויים קדמיים (למינטים / ונירים), את היתרונות והחסרונות של השיטות השונות ואת הגישה הנכונה לבחירת מקרה, ותתמקד בביצוע ישיר של ציפויים קדמיים בשיטת Injection…
​מיקרו-כירורגיה אנדודונטלית היא תחום ההולך ומתבסס כפתרון לאתגרים אנדודונטיים ואנדו-פריו, בזכות שיפורים בחומרים, במכשור ובטכניקות ביצוע.בסדנה עיונית ומעשית זו, ד"ר גורני יסקור את האפשרויות לטיפול ויציג פרוטוקוליים קליניים עדכניים לכירורגיה אנדודונטלית. תרגול מעשי יבוצע על מודלים מתקדמים, בסיוע מיקרוסקופים קליניים ומכשור חדשני.

הכנת ציפויי חרסינה קדמיים

רביעי, 18 ספטמבר 2019
ציפויים קדמיים הופכים לכלי שיקומי נפוץ, בזכות פיתוחים של חומרי שחזור ודבקים מתקדמים, כמו גם בזכות יכולתם לתת פתרון אסתטי מצוין תוך שמירה על חומר שן בריא. בסדנה זו נדון בפרוטוקולים עדכניים להכנת שיניים לציפויים קדמיים, תוך דיון בבחירת המקרה, בחירת חומרים, טכניקות השחזה והדבקה. תרגול יתבצע במעבדת פנטום מתקדמת.
השימוש הזעיר-פולשני במילואות (overlays) - פתרונות שיקומיים מודבקים, כחלופה מתקדמת לשחזורים מיידיים - דורש בחירת מקרה נכונה, שליטה בטכניקת הביצוע במרפאה, בתכנון מעבדתי מדויק של השחזור ושליטה בהדבקתו בפה המתרפא. סדנה זו תדון בפרוטוקולים עדכניים לשימוש במילואות, ויתבצע תרגול על מודלים מתקדמים.
קיימים חילוקי דעות רבים באשר לצורך בשימוש ביתדות לשיקום שיניים לאחר טיפול שורש, בעיקר כאשר מדובר באזור האסתטי. סדנה זו תדון בחלופות השונות לשיקום כותרת שן קדמית לאחר טיפול שורש, תציג פרוטוקול עדכני לשימוש בפייבר-פוסט למטרה זו. יבוצע תרגול על מודלים מתקדמים, לשליטה בטכניקה.
עמוד 1 מתוך 5